Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NOVINKY

arr3AKO NAKUPOVAŤ PLNOSPEKTRÁLNE ZDROJE SVETLA?Zdroje svetla plnospektrálne, celospektrálna, fullspectrum, daylight spektrum, natural spektrum,... arr3TEPLOTA CHROMATICKOSTITEPLOTA CHROMATICKOSTI Je farba bieleho svetla meraná v Kelvinoch.. Tento parameter sa po na... arr3ZIMNÁ AKCIA – VAŠE SÚKROMNE SLNKOPripravili sme pre vás zimnú ponuku, s ktorou si vo vašom byte, dome alebo firme môžete urobiť letnú... arr3AKO POMÁHA ZDRAVÉ SVETLO?Plnospektrálne osvetlenie (umelé) je také, ktoré má index podania farieb RA vyšší ako 90 (v USA... arr3ČO JE TO PLNOSPEKTRÁLNE OSVETLENIE?Svetlo liek budúcnosti Jacob Liberman Škodlivé osvetlenie fakt či výmysel? Ľudská spoločnosť sa v...

KONTAKTY

SolarPro
1. maja 11,
91101 Trenčín
tel: O948 88I 52I
napíšte nám

Úvod » Simulatory Slnka

Simulatory Slnka

Usporiadať podľa 
Výrobca  
naša cena 7,80 €

skladomnaša cena 9,80 €

skladom

naša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladomnaša cena 22,00 €

skladom

 

Pripravili sme pre Vás zimnú ponuku, s ktorou si vo vašom byte, dome alebo firme môžete urobiť letnú pohodu prakticky hneď. Osvetlite si vašu obývačku, kuchyňu, kanceláriu alebo inú miestnosť s kvalitným plnospektrálnym simulátorom slnka, ktorý Vás bude počas zimných mesiacov sa dobíjať ako júlové lúče za bieleho dňa bez jediného mráčika.

Všetci to poznáme. Krátke jesenné a zimné dni s nedostatkom slnečného svetla, nadmerná únava a slabá nálada...

Pripravili sme pre Vás zimnú ponuku, s ktorou si vo vašom byte, dome alebo firme môžete urobiť letnú pohodu prakticky hneď. Osvetlite si vašu obývačku, kuchyňu, kanceláriu alebo inú miestnosť s kvalitným plnospektrálnym simulátorom slnka, ktorý Vás bude počas zimných mesiacov sa dobíjať ako júlové lúče za bieleho dňa bez jediného mráčika.

Plnospektrálne lampa pre liečbu SAD winter blues
Plnospektrálny simulátor slnka LSC so svetelnými zdrojmi NASLI 2x36W produkuje svetlo o intenzite 10 000 lux, čo je ideálne pre svetelnú terapiu SAD winter blues. Navyše ide o svetlo plnospektrálne, ktoré bolo vedeckými výskumami potvrdené pri liečbe týchto chorôb ako najúčinnejšie.

Ako pomáha PRI SAD
Svetelná terapia je pri liečbe SAD metódou prvej voľby - zaberá totiž u viac ako 80% pacientov a nemá takmer žiadne negatívne vedľajšie účinky. Ak je na jeseň a v zime vykonávaná denne, dochádza k vymiznutiu či výraznému ústupu väčšiny príznakov choroby. Veľmi dobrých výsledkov je dosahované aj u miernejšej Formy choroby nazývanej winter blues.

Ďalšie pozitívne účinky
Priaznivý Vplyv svetelnej terapie was Vedecký potvrdený aj u nesezónne depresiou, bipolárnou Poruchy, bulímia, chronickej únavy, predmenštruačného syndrómu či niektorých typu nespavosti. Viac informácií o liečbe zimných depresií nájdete v knižke Ako sa zbaviť zimných depresií - SAD,winter blues.

Dôsledky nedostatku slnečného Svetla
stále stresové zaťaženie, znížená obranyschopnosť, nedostatok tvorby rastového hormónu u detí zhoršenie zrakových funkcií, nedostatočná syntéza vitamínu, nedostatočná koncentrácia na učenie a prácu, vysoká hladina cholesterolu, zhoršené správanie, zvýšená agresivita, nedostatočná syntéza vitamínu D, nedostatočná absorpcia vápnika spôsobujúca zlý stav chrupu, kostí. Liečba svetlom, fototerapia, sa v poslednej dekáde rozšírila aj na:

 • ne-sezónne depresie (unipolárne aj bipolárna)
 • chronická depresia, depresie v tehotenstve, zimné depresie
 • depresie detí
 • sezónne ataky, bulímia (prejedanie z psychických príčin)
 • nespavosť (Poruchy denného cyklu spánok - bdenie)
 • ospalosť počas dňa
 • zlepšenie vitality funkcií u starších osôb
 • zlepšenie mentálnych funkcií správania pri demencii
 • zlepšenie vitality, nálady,  odstránenie stresu u zdravých osôb (najmä pracujúcich v zime vo vnútri budov)
 • posilnenie účinku antidepresív, predmenštruačná tenzia

Plnospektrálny Simulátor slnka znižuje napätie a únavu v očiach, poskytuje farby denného slnečného Svetla.
Doprajte si svoju denná "dávku" slnečného svetla. Dodajte telu pocit pohody, sústredenosti, vitality a energie.

Ako používať Plnospektrálny Simulátor slnka
Pri svetelnej terapii je nutné sedieť s otvorenými očami SLNEČNÝ plnospektrálneho simulátore slnka. Nepozerajte sa však priamo do simulátora. Počas sedenia sa môžete venovať obvyklým činnostiam, ako je čítanie, písanie, šitie, vyšívanie, maľovanie, kutilstvo alebo práce na počítači. Môže sa vám stať, že po niekoľkých minútach používania svietidla pocítite napätie , pálenie v očiach.  Tieto prejavy sú bežné a mali by rýchlo zmiznúť.


Vzdialenosť od prístroja:

 • doba 70 cm približne 2 hodiny
 • 46 cm približne 1 hodina
 • 23 cm približne 0,5 hodiny

Doba použitia záleží na vašej telesnej konštitúcii, na tom ako reagujete na Svetlo.

IDEÁLNA doba pre osvetľovanie je ráno, hneď po prebudení. Výsledky by ste mali pocítiť už po týždni denného používania svietidla. Odporúča sa nevystavovať sa príliš svetlu plnospektrálneho simulátora slnkapocas večerných hodín.
Každý človek je inak citlivý na svetlo. Je dôležité nájsť si tú vzdialenosť a dobu osvetľovania, ktorá vyhovuje práve Vám. Odporúčame používať Svetlo pravidelne v rovnakom dennom čase. Nie je nutné sedieť pred svietidlom nepretržite. Môžete si čas sedenie rozdeliť do menších dávok. Pokračujte v dennom používaní plnospektrálneho simulátora slnka, pokiaľ nepocítite zlepšenie nálady, zvýšenie aktivity.
Plnospektrálny simulátor slnka je veľmi ľahký. Možno ho jednoducho prenášať z miesta na miesto. Vzadu na svietidle je na tento účel umiestnené pohodlné držadlo.