Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NOVINKY

arr3AKO NAKUPOVAŤ PLNOSPEKTRÁLNE ZDROJE SVETLA?Zdroje svetla plnospektrálne, celospektrálna, fullspectrum, daylight spektrum, natural spektrum,... arr3TEPLOTA CHROMATICKOSTITEPLOTA CHROMATICKOSTI Je farba bieleho svetla meraná v Kelvinoch.. Tento parameter sa po na... arr3ZIMNÁ AKCIA – VAŠE SÚKROMNE SLNKOPripravili sme pre vás zimnú ponuku, s ktorou si vo vašom byte, dome alebo firme môžete urobiť letnú... arr3AKO POMÁHA ZDRAVÉ SVETLO?Plnospektrálne osvetlenie (umelé) je také, ktoré má index podania farieb RA vyšší ako 90 (v USA... arr3ČO JE TO PLNOSPEKTRÁLNE OSVETLENIE?Svetlo liek budúcnosti Jacob Liberman Škodlivé osvetlenie fakt či výmysel? Ľudská spoločnosť sa v...

KONTAKTY

SolarPro
1. maja 11,
91101 Trenčín
tel: O948 88I 52I
napíšte nám

TEPLOTA CHROMATICKOSTI

TEPLOTA CHROMATICKOSTI

Je farba bieleho svetla meraná v Kelvinoch.. Tento parameter sa po na určovanie teploty farby bieleho svetla vyžarovaného umelým svetleným zdrojom, teda prejav farby svetla ním vyžarovanej. Slnečné denné svetlo je v oblasti cca 5000 až 5500K (biela je biela). Studená biela 6.500K a viac je ekvivalentom zamračenej dennej oblohy a farba svetla pod teplotu 4000K je ráno pri východe slnka a večer pri jeho západe. Preto je vhodne sa budit a zaspávať pri rovnakej chromatickosti umelého osvetlenia – podobného prirodzeným pochodom prírody.

Teplota chromatickosti rôznych svetlených zdrojov.
(napr. žiarovka a halogén majú Ra99)

 

Sezónna afektívna porucha (SAD)

Je charakterizovaná epizódami depresie v priebehu roka v období na jeseň alebo v zime s remisiami (dočasné zlepšenie) na jar alebo v lete, ktoré môžu prejsť do manickej fázy. Medzi iné príznaky patrí únava alebo tendencia k prejedaniu, zvlášť potom uhľohydráty, a tiež sklon k nadmernému spánku v zime. (Menšia časť jedincov postihnutých syndrómom SAD je postihnutá častejším depresívnym príznakom ako je nechutenstvo a nespavosť.) U obyvateľov severnej časti Ameriky syndróm SAD väčšinou pretrváva počas približne piatich mesiacov. Je nutné poznamenať, že sezónne zmeny postihujú náladu u každého, bez rozdielu pohlavia a toho, či majú alebo nemajú syndróm SAD. Keď je niekto postihnutý miernou depresiou v zime, ešte to neznamená, že je postihnutý syndrómom SAD.